Dünyada yaşanılan tüm olaylarda Bediüzzaman’ın yaklaşımı geçerlidir

Dünyada yaşanılan tüm olaylarda Bediüzzaman’ın yaklaşımı geçerlidir

23 Aralık 2023 tarihinde Ahlen’de Risale-i Nur programı düzenlendi. Düzenlenen programa Yeni Asya Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Bulut da katıldı. Şükrü Bulut katıldığı toplantıda gündemi değerlendirirken “Dünyada yaşanılan tüm olaylarda Bediüzzaman’ın yaklaşımı geçerlidir” dedi.

Euronur.tv ekranlarından izleyebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Kültür ve inanç düzeyi ne olursa olsun Ademoğlu yapı ve mizaç yönüyle beşerdir. Kalıbının dışına taşar doğruluktan şaşar dolambaçlı patikalara dolambaçlı yollara sapar cismi değil gücü nispetinde kendini ve kürei arzı ateşe atar .
    Birinci Cihan harbi vuku bulmadan önce emareler ortaya çıkmıştı. Üstad Bediüzzaman İslam Coğrafyasını ve bütün bir insanlık alemini gelmekte olan fitne ve zulumata karşı o günün şartlarında teknik ve imkanlar dahilinde en etkili yollarla toplulukları ve yönetimleri ikaz etti. Gelmekte olan yangını önlemek amacıyla yollara düştü çok sevdiği memleketini terk etti .
    Osmanlı Devleti’ni ve padişahı birinci Cihan harbine bulasmamaları harpten uzak durmalarını batılı devletlerin tuzağına düsmemeleri gerektiğini hutbelerde çeşitli toplantılarda dile getirdi ..Dinleyen oldu mu hayır aksine deli gömleği giydirilmek tımarhaneye kapatılmak istendi ..harbin sonucu felaket oldu . Osmanlı özelinde bütün bir İslam coğrafyası batılı devletlerin istilasına Osmanlı’nın yıkılışına neden oldu . birinci Cihan harbinin yaraları sarılmadan ikinci Cihan harbi patlak verdi ..ikinci Cihan harbinde masum insanların ve çocukların zarar görmemesi için dualar edildi.. üstad müslümanları ikinci Cihan harbinde savaşan devletlerin tarafını tutmamalarını onlara muhabbet beslememeleri gerektiğini söyledi.
    Üstadın risaleleri sadece müslümanlara değil bütün bir insanlık alemine hitap ediyor.
    Dünya gezegeninde huzur ve barış içinde yaşamak için risale i nurlar yazıldı. risaleler bütün bir insanlık alemi için adeta pusula vazifesini görüyor…

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.