Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri’ nin talebelerinden Zübeyir Gündüzalp’ in vefatının münasebetiyle Ermenek’ de düzenlenecek olan mevlid öncesi Zübeyir Gündüzalp’ in kardeşi Haydar Gündüzalp ve halkın yoğun katılımıyla Sipas Camisi önünde kermes açılışı gerçekleştirildi.
Kermesin düzenlenmesinde rol oynayan Yeni Asya Gazetesi Ermenek Temsilcisi ve Ermenek İlim ve Kültür Vakfı Başkanı Haydar Açıkbaş, 02.04.2016 da öğle namazına müteakip gerçekleştirilecek olan mevlide tüm halkımızı davet etti.
Benzer konuda videolar:
Zübeyir Gündüzalp'in Üstad'a ve Risale-i Nur'a Sadakati
Bediüzzaman'ın esaslarına uyulmadığı için Türkiye'nin geldiği nokta budur
Üstadımız kabul buyurursa; İftiharla Risale-i Nur'un şakirdiyim derim
Bediüzzaman Mevlidleri; İttihad-ı İslam'ın şartlarının sağlanmasına vesiledir
Ben; Zübeyir'imi kainata değişmem
Mevlidlerin Risale-i Nurlar'ın tanınmasına vesile olmasını diliyorum
İlk yorumu siz yazın