İzmir Yeni Asya Kültür Merkezi’nin Açılışı

 

İZMİR YENİ ASYA KÜLTÜR MERKEZİ DUÂLARLA AÇILDI     07.07.2012

İzmir Yeni Asya Kültür Merkezi, Berat Kandili’nde duâlarla açıldı. Açılışa gazetemiz imtiyaz sahibi Mehmet Kutlular, Yeni Asya A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Şen, Yeni Asya Medya Grup Genel Müdürü Recep Taşcı ve İzmir Yeni Asya okuyucularının yanı sıra çevre il ve ilçelerden de okuyucularımız katıldı.

KÜLLİYEMİZ HAYIRLI OLSUN
İzmir Yeni Asya Kültür Merkezi, Berat Kandili’nde duâlarla açıldı. Açılışa gazetemiz imtiyaz sahibi Mehmet Kutlular, Yeni Asya A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Şen, Yeni Asya Medya Grup Genel Müdürü Recep Taşcı ve İzmir Yeni Asya okuyucularının yanı sıra çevre il ve ilçelerden de okuyucularımız katıldı. Açılış töreni, gazetemiz yazarlarından Süleyman Kösmene’nin takdim konuşmasıyla başladı. Kösmene; “Bu binalarda kullanılan taşın, toprağın, çimentonun, demirin tek başına bir şey ifade etmediğini, ancak bunların birleşmesiyle meydana gelen bu güzel eserlerin iman ve Kur’ân’a uzun yıllar hizmet edecek. Temeli atılalı 1 yıl olmasına rağmen bu kadar kısa zamanda binanın bitirilmesinin Allah’ın lütfu olduğuna inanıyoruz.” dedi.
Halil Çadır Hoca’nın okuduğu Kur’ân-ı Kerim’den sonra söz alan Genel Müdür Recep Taşcı da, “Temel atma törenine iştirak ettiğimizde temele harcı koyarken ertesi sene açılışına katılacağımızı hiç tahmin etmemiştim. Emeği geçenleri tebrik ediyor, bu gibi eserlerin bütün yurtta yapılacak olanlara örnek olmasını diliyorum” diye konuştu. Gazetemiz İmtiyaz sahibi Mehmet Kutlular da konuşmasında; İzmir’in bu külliye gibi başka eserlere de ihtiyacı olduğunu ve lâyık olduğunu söyledi. Kutlular, “Burada Risale-i Nur’lar okunacak. Tabiî ki bu eserler her geçen gün daha fazla ilgi çekiyor. Burada da bu binada hizmet yapılacak. Talebeler bu eserlerden istifade edecekler. Bu güzel bir şey. Tebrik ediyorum. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi.
İzmir 19. dönem Milletvekili Mehmet Özkan da söz alarak; “Burada meydana getirilen hizmet merkezi inşaallah kıyamete kadar Risale-i Nurlar’ın okunmasına beşiklik edecektir, dolayısıyla bu büyük hizmete katkısı olanları tebrik ediyor ve alkışlıyorum” şeklinde konuştu. Kadri Gülişli Hoca’nın yaptığı duâ sonrasında açılış kurdelesini Mehmet Kutlular ve Yeni Asya İzmir Temsilcisi Hasan Şen birlikte keserek külliyenin açılışını gerçekleştirdi.

İLK DERS YAPILDI

Beş katlı binanın teras katında verilen ikram yemeğinin ardından ders salonuna geçildi. Işıklandırma, ses düzeni ve dizaynı modern bir şekilde hazırlanan ders salonunda gazetemiz yazarlarından Raşit Yücel, Risale-i Nur’dan bir ders okudu. Program, Mehmet Kutlular’ın Yirmibirinci Lem’a’dan okuduğu “İhlâs Dersi” ile devam etti. Yapılan her işte ve hizmette sadece Cenâb-ı Hakk′ın rızasını düşünmek ve gaye edinmek gerektiğini belirten Kutlular, “Ayrıca, diğer cemaatlerle kardeşane bir şekilde muaşeretin devamı için de yine İhlâs düsturlarını gözönünde bulundurmak gerekir” dedi. Daha sonra Berat Kandili dolayısıyla okunan Hatm-i Şeriflerin duâsı yapıldı. Açılış törenine Bosna′nın “Mehmed Âkif”i olarak bilinen Prof. Cemalettin Latiç mesaj, DP Genel Başkan Yardımcısı Naşit Birgüvi çiçek ve mesaj göndererek tebrik etti. Bu arada, törene İstanbul, İzmit, Balıkesir, Bursa, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli illerinden ve Burhaniye, Salihli, Saruhanlı, Demirci, Edremit, Tire, Ödemiş, Torbalı, Bergama, Urla, Gümüldür, Bornova ilçelerinden de kalabalık bir topluluk katıldı.
SALİH SÜTÇÜOĞLU-İZMİR

http://www.yeniasya.com.tr/haber_detay2.asp?id=38215

İlk yorumu siz yazın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.