27 Mayıs ve Demokrat Parti’nin geçmişi

Röportaj

 

Konuk: DP Genel Başkanı Gültekin Uysal – Dr. Aytekin Coşkun

Konu: 27 Mayıs ve Demokrat Parti’nin geçmişi

6 Yorum

  1. Çok keyifli bir söyleşi oluyor. Aytekin Bey enerjisi, üslubu ve nezaketiyle sunuculuğun hakkını veriyor. Gültekin Beyde her zaman ki veciz, net ve nezaketli üslubuyla sorulara doyurucu yanıtlar veriyor. Emeği geçen herkesten Rabbim ebeden razı olsun inşaAllah…

  2. Dp neden millet ittifakından uzak duruyor, yada neden öyle bir görünüm veriyor. Millet ittifakı içinde daha faal daha etkili bir faaliyet ve çalışma gösterek, demokrasinin ve parlementer sistemin daha kuvvetlenmesine hep birlikte gayret göstermek daha başarılı olunmaz mı?
    Şimdiki sistemde hiç bir parti tek başına bir müsbet neticeye ulaşması mümkün görünmüyor.

  3. Demokratlar, 1950 mayıs ayında iktidara gelip ülkeyi tek parti diktetoryasından kurtarmışlardır.Mendres ve arkadaşlarına rahmetler dilerken,inşaallah şu an içinde bulunduğumuz benzer şartlardan da ancak demokratların gayretleriyle kurtulmak temennisiyle Gültekin bey’e başarılar diliyor,Euro Nur Tv. yi hazırladığı bu programdan dolayı tebrik ediyorum.

  4. Turkiyenin herşeyden önce. Hürriyete adalete medeni demokrasiye ihtiyacı vardır. Öncelikli olarak bunların teessüs edilmesi lazım. Bu konudaki düşünce ve proje nedir.

  5. Demokrat liderden daha farklı yorumlar beklerdim. Bunları her siyasetçi konuşuyor. Maalesef. Soru güzel ancak cevap doyurucu değil. Sivil anayasa. Adalet. Hürriyet. Meşveret (meclis ) meşrutiyet (demokrasi)”ekmeksiz yaşarım,hürriyetsiz yaşayamam ” Said Nursi

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.