Şahların Labirenti-6

 

( 1.Bölüm ) ( 2.Bölüm ) ( 3.Bölüm ) ( 4.Bölüm ) ( 5.Bölüm ) ( 6.Bölüm ) ( 7.Bölüm ) ( 8.Bölüm ) ( 9.Bölüm )

( 10.Bölüm ) ( 11.Bölüm ) ( 12.Bölüm Özel ) ( 13.Bölüm )

TRT’nin yeni yayın döneminde izleyicisiyle buluşturacağı “Şahların Labirenti” adlı 13 bölümlük belgeselin, 12 Eylül konulu bu özel bölümünde amaç, nostalji yapmak değil, o dönemde yaşananları ekrana taşımak.
Belgeselde, yaşananları sağ-sol çatışmasından ibaret saymanın o dönemin üzerine perde çekmek olacağı düşüncesine yer veriliyor.
İdam, sürgün, işkence sebebiyle büyük acıların yaşandığı o dönemde pek çok gencin kirli oyunlara kurban verildiği ve bu sebeple 12 Eylül sonrasında apolitize bir gençlik yetiştirildiği düşüncesinden hareketle Türkiye’nin geleceği olan bu gençliğin yakın tarihinde nelerin yaşandığını bilmek zorunda olduğunun altı çiziliyor.
Yapımcılığını Sait Bey Polat’ın, yönetmenliğini Kağan Daldal’ın, metin yazarlığını Avni Özgürel’in, danışmalığını Hakkı Öznur ile Zülfü Canpolat’ın, sunuculuğunu Kaan Yakuphanoğulları’nın üstlendiği “Şahların Labirenti” adlı belgesel; akademisyenlerin, gençlik liderlerinin, gazetecilerin, yazarların 12 Eylül ile ilgili düşüncelerinin yer aldığı ve o dönemin karanlık kalan kesitlerine ışık tutmayı amaçlayan özel bölüm ile TRT ekranlarında…

Yönetmen: Kağan Daldal
Sunucular: Kaan Yakuphanoğulları

İlk yorumu siz yazın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.