Bediüzzaman’ı Anma Programı İzmir-2

 

İzmir Yeni Asya Gazetesi İl Temsilciliği, 24.03.2013′ de Balçova Termal Otel, Kardelen Salonu’ nda Bediüzzaman’ ın Dünya Barışı ve Milliyetçilik Anlayışı konulu konferans düzenledi.

Programın 2.konuğu gazeteci yazar İslam YAŞAR’ dı. Yaşar’ ın enteresan tespitleri ilgi çekiciydi. Bediüzzaman’ ın Milliyetçilik ve Dünya Barışını konu alan konuşmasında konuyu Fatih Sultan Mehmet’ in İstanbul’ u fethine getirerek, Fatih’ in şehrin fethinden sonra isminin değiştirilmemesini ve Ayasofya Camii’ nin Fatih tarafından satın alındığından bahsetti.

Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinin kurulmasının ardından Ayasofya’ nın Adnan Menderes ve Süleyman Demirel’ in tarafından ibadete açma çabalarından bahsederken arkasından gelen demokrat görüntülü iktidarların günümüzde bile bu konuda çabalarının olmadığını ve akıbetlerinin demokratlara yapılan haksız uygulamalar olabileceği tezini savundu.

( 1.Bölüm : Mehmet KUTLULAR – Açış Konuşması, Atilla YILMAZ – Şiir Dinletisi )

( 2.Bölüm : İslam YAŞAR )

3.Bölüm : Şemsettin ÇAKIR )

4.Bölüm : Dilruba Musiki Grubu ve Balıkesir Kepsut’ dan Emin Bey’ in seslendirdiği ilahi )

 

1 Yorum

  1. YENİ ASYA GAZETEMİZDE HİZMET EDEN KÜÇÜK BÜYÜK İŞLERDE ÇALİŞAN TÜM KARDEŞVE AĞABEYLERİME SAGİVE SELAMLARMI SUNAR MADDİVE MANEVİ MUVVAFKİYETLER DİLERİM.ÖNDER SİZLERSİNİZ.BU HİZMET HER KESE NASİP OLMAZ.GÖREN GÖZ İŞİTEN KULLAKLAR OLMALİ.İŞTE USTADİMİN BİR SÖZÜNÜN ÖNDERİSİNİZ.İMAN İNSANİ İNSAN EDER HATTA SULTAN EDER. ALLAHA EMANET OLUN.BİLGİLERDEN MAHRUM ETMEYİN..

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.