Van’da Bediüzzaman Mevlidi

 

EuroNur Video Ekibi olarak sizler için Türkiye ve dünyanın değişik yerlerinden iştirak edip gelen, insanların kaynaştığı en sıcak ortamlardan biri olan Bediüzzaman Said Nursi adına Hazreti Ömer Cami’ inde düzenlenen Van Mevlidi’ ndeydik.
2008 yılından beri Yeni Asya Gazetesi Van Temsilciliği tarafından tertip edilen mevlidden sizler için değişik kareler yakalamaya çalıştık.
Başta; Yeni Asya Gazetesi Van Temsilcisi Ahmet Yaprak olmak üzere emeği geçem tüm ağabey ve kardeşlerimizi özverili çalışma ve kusursuz organizasyonlarından dolayı tebrik ederiz.
Röportajlarımıza katılımcılar sırasıyla :

* Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas
* Yeni Asya Gazetesi Yazar Rıfat Okyay
* Mustafa Şahin – Bursa
* Yeni Asya Gazetesi Yazar Raşit Yücel
* Bediüzzaman Hazretleri’ nin talebesi Ali Çavuş’ un oğlu Fevzi Aras
* Van 100.Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Suphi Deniz
* Yeni Asya Gazetesi Yazar Latif Salihoğlu
* 19.Dönem Millet Vekili Mehmet Özkan
* Yeni Asya Gazetesi Yazar Halil Uslu
* Yeni Asya Gazetesi Yazar Nejat EREN
* Prof.Dr.Nurettin Abut
* Yeni Asya Gazetesi Yazar Ali Vapurlu
* Yeni Asya Gazetesi Yazar Sami Cebeci
* Mustafa Özmuş – Van
* Süleyman Çelebi – Van

3 Yorum

 1. Van 7 Haziran 2014′ de çok ihtişamlıydı, büyük bir iftihar içinde olup kendisiyle gurur duyuyordu. Bunun medarı ise Türkiye’ nin her yerinden gelen Nur Talebeleri ve başta Peygamber-i Zişan, Hz.Üstad ve ahirete intikal etmiş Nur Talebeleri’ ne ithafen okutulan mevlid idi. Bir Van’ lı olarak kendilerini böylesi bir ihtişam içinde, böylesi büyük bir mevlitte görmek bizleri heyecana getirdi, bizlere şevk verdi. Bizi mutlu etti.
  ALLAH’ a hamd olsun öyle bir mevlitti ki, içerisinde ehl-i diyanet, iştirak edenlerden Van Valisi, Belediye Başkanı ve Milletvekili vardı. Bu da şüphesiz önemli bir mesaj vermekte. Cenab-ı Allah bu tür hizmetleri daim etsin, zeval vermesin inşallah.
  Doğu ve batıdaki Nur Talebeleri’ ni bir araya getiren; mabeynlerindeki muhabbeti, uhuvveti arttıran bu programı düzenleyip içinde emeği olan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. EuroNur Video Ekib’ nin çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum, Allah onlardan da razı olsun.
  Allah Hz.Üstad’ tan ve Nur Talebeleri’ nden ebediyen razı olsun.
  Van her zaman Nur Talebeleri’ ni ağırlamaktan dılşad olacaktır.
  Bu program Van’ ın ihyası olan ihya-yı dinin bir numunesi idi.

 2. Selamun aleyküm.
  Ben Bursa’ da ikamet eden Vanlı bir kardeşinizim.
  Röportajımda da belirttiğim gibi hemen hemen Van’da ilk yapılan mevlid programlarına iştirak edenlerdenim, yıllarca Türkiye’ nin çeşitli beldelerinden gelen Nur kardeşlerimize ev sahipliği yapanlardanım.
  Van’ da düzenlenen mevlid programları her zaman canlı olmuştur; ama son yapılan mevlidlerin bir anlamı vardır.
  Yeni Asya Cemaatimizin birkaç fedakarının yaptığı bir hizmet ama yüzlerin, binlerin daha önce yapamadığını yapmıştır; sebebi tabiki ihlas ve sadakattir.
  Allah hepisinden razı olsun, ahiretlerine yazılsın, tebrikler, binlerce tebrikler…

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.