Bediüzzaman’ı Anma Programı Çorum 2012 2.Bölüm

 

( 1.Bölüm ) ( 2.Bölüm )

Çorum Yeni Asya Gazetesi Temsilciliği, Bediuzzaman Said Nursî Haftası çerçevesinde 18.03.2012 tarihinde ‘İnsanlığın kurtuluş reçetesi: Kur’an Medeniyeti’ konulu bir konferans düzenledi. Prof. Dr. Ahmet Battal’ın konuşmacı olarak katıldığı konferans yoğun ilgi gördü.
Kültür Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen konferansı Çorum Ticaret Borsası Başkanı Ömer Güney, Valilik Yazı İşleri Müdürü Kadir Güler, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Yardımcısı Gazi Alıç ile çok sayıda davetli izledi.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan konferansın açış konuşmasını yapan Yeni Asya Gazetesi Çorum Temsilcisi Mehmet Kovancı, “Yeni Asya olarak gayemiz vatan sathını bir mektep yapmaktır” dedi.
Konuşmasına, Çanakkale Şehitleri’ni rahmetle anarak başlayan Mehmet Kovancı, vefatının 52. Yıl dönümünde Bediüzzaman Said Nursi’yi de rahmet ve şükranla andıklarını söyledi.
Yeni Asya’nın çıktığı günden bu yana binlerce kitaba imza atıp okurlarına kazandırdığını belirten Kovancı, “Yeni Asya, insanı ve kainatı okumak ve okutmak için gayret göstermiştir. Gerek gazete olarak, gerek kitap, dergi ve CD’lerle herkesin iman vesikasını alabilmesi için katkıda bulunmuş ve bulunmaya da devam etmektedir” dedi.
Kovancı’nın ardından Prof. Dr. Ahmet Battal’ın ‘İnsanlığın kurtuluş reçetesi: Kur’an Medeniyeti’ konulu konferansı başladı. Prof. Dr. Battal kendisinin bir hukuk profesörü olduğunu belirterek, bu nedenle Kur’an’a uygun toplum hayatı için gerekli olan adaleti ve düzeni, Bediuzzaman’ın eserlerinden yola çıkarak anlatacağını söyledi.
Prof. Dr. Battal sunumunda Bediuzzaman’ın Risaleleri, hayatı ve Kur’an medeniyeti hakkında düşüncelerini dinleyicilerle paylaştı.
Konferans, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

1 Yorum

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.